przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aureliusza, Natalii, Rudolfa
przejdź do stopki

Podsumowanie zbiórki elektrośmieci

28 Październik 2020
kategoria:
Aktualności

Na terenie gminy Krzeszowice, od 2008 roku bezpłatnie odbierany jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

W dniach 13 i 14 października 2020 roku zorganizowano odbiór tego rodzaju odpadów w formie zbiórki objazdowej.
Podobnie jak w latach ubiegłych, zbiórka elektrośmieci na terenie sołectw przebiegała w formie tzw. wystawki – wzdłuż głównych dróg, natomiast na terenie miasta dodatkowo zorganizowano dwa punkty, do których w ściśle określonych godzinach można było dostarczyć niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne. Co więcej, mieszkańcy, którzy nie mogli dowieźć sprzętu do punktu zbiórki, mogli zgłaszać swój adres do firmy odbierającej elektrośmieci.

W sumie podczas jesiennej zbiórki na terenie gminy zebrano 16 140 kg elektroodpadów,

wśród których znalazły się m.in.: komputery, monitory, telewizory, chłodziarki, zmywarki i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego.
Zostały one odebrane przez firmę KOS Spółka z o.o., z siedzibą przy ul. Wodnej 4 w Krakowie – przedsiębiorcę spełniającego wszystkie wymagania prawne w zakresie transportu i odzysku tego rodzaju odpadów. Elektroodpady trafiły do zakładu przetwarzania, gdzie poddane zostaną procesom odzysku, a ich elementy zostaną użyte jako surowce wtórne, wpływając korzystnie na ochronę środowiska naturalnego.
Dzięki takim akcjom, przekazane przez Państwa zużyte urządzenia, na pewno nie trafią do lasów czy rowów, a tym samym uchronią nasze otoczenie przed degradacją.
Zbiórka została zorganizowana przez Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach we współpracy z firmą KOS Spółka z o. o.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za przekazanie sprzętów oraz firmie za udaną współpracę.

RGK UMK