przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aureliusza, Natalii, Rudolfa
przejdź do stopki

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI podsumowanie akcji KWIECIEŃ 2016

24 Maj 2016
kategoria:
Aktualności
 

Na terenie gminy Krzeszowice od roku 2008 bezpłatnie odbierany jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W dniu 20 kwietnia 2016 r., już po raz dziesiąty, zorganizowano odbiór tego rodzaju odpadów w formie zbiórki objazdowej. W tym dniu każdy mieszkaniec gminy mógł oddać zużyty sprzęt ze swojego gospodarstwa domowego całkowicie za darmo, dzięki temu postąpić z tego rodzaju odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i tym samym wykazać troskę o nasze środowisko.
Analogicznie jak w latach ubiegłych, zbiórka elektrośmieci na terenie sołectw przebiegała w formie tzw. wystawki – wzdłuż głównych dróg, natomiast na terenie miasta zorganizowano dwa punkty, do których w ściśle określonych godzinach można było dostarczyć niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne. Co więcej mieszkańcy, którzy nie mogli dowieźć sprzętu do punktu zbiórki, mogli zgłaszać swój adres do firmy, za pośrednictwem której zorganizowano akcję.


W sumie podczas kwietniowej zbiórki na terenie gminy zebrano 13 860 kg elektroodpadów

Wszystkie zebrane elektrośmieci zostały odebrane przez firmę BIOSYSTEM S.A., z siedzibą przy ul. Wodnej 4, 30-556 Kraków – przedsiębiorcę spełniającego wszystkie wymagania prawne w zakresie transportu i odzysku tego rodzaju odpadów. Zebrane elektroodpady trafiły do zakładu przetwarzania, gdzie poddane zostały procesom odzysku, a ich elementy zostaną użyte jako surowce wtórne, wpływając korzystnie na ochronę środowiska naturalnego.
Dzięki takim akcjom, przekazane przez Państwa zużyte urządzenia, na pewno nie trafią do lasów czy rowów, a tym samym uchronią nasze otoczenie przed degradacją.
Zbiórka została zorganizowana przez Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach we współpracy z firmą BIOSYSTEM S.A.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za przekazanie sprzętów w ramach zbiórek oraz firmie BIOSYSTEM S.A. za udaną współpracę.