przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
przejdź do stopki
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Paczółtowicach
    siedziba: OSP Paczółtowice
    tel. kontaktowy: 012 282 90 39, 12 282 92 00
    Przewodnicząca: Irena Hebda
    Data powstania koła: 1951 r.

Działalność:

Obecnie Koło Gospodyń Wiejskich w Paczółtowicach składa się z 15 członkiń. Gospodynie zajmują się organizacją imprez środowiskowych takich jak: Dzień Seniora czy dożynki. Włączają się w organizacje wydarzeń szkolnych – kiermasze świąteczne, pikniki rodzinne, wydarzenia rocznicowe oraz mikołajki. Zajmują się także działalnością turystyczną, organizując wycieczki krajoznawcze i wypoczynkowo – rehabilitacyjne. Członkinie Koła organizują różnorakie warsztaty między innymi: decupage, kwiatowe czy wystrój stołu. Gospodynie biorą także udział w konkursach Kolęd i Pastorałek oraz Festiwalach Pieśni Patriotycznych, Posiadach Satyry i Humoru.
Koło Gospodyń Wiejskich współpracuje z organizacjami lokalnymi w tym z Ochotniczą Strażą Pożarną, Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw na rzecz szkoły i środowiska „My”. Dzięki współpracy ze szkołą podstawową powstał dziecięcy zespół ludowy oraz szkolne stowarzyszenie, które w szczególny sposób dba o kultywowanie tradycji ludowej wśród dzieci i młodzieży. Gospodynie czynnie współpracują z okolicznymi Kołami Gospodyń Wiejskich. Interesują się także organizowaniem i prowadzeniem gospodarstw agroturystycznych.
Codzienne zajęcia kobiet to przede wszystkim kultywowanie tradycji ludowej, dzielenie się swoimi umiejętnościami wewnątrz Koła oraz liczne pokazy w zakresie rękodzieła czy gospodarstwa domowego.