przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
przejdź do stopki

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „TENCZYNIANKI”

tel. kontaktowy 12 282 22 03
Przewodnicząca: Janina Siuda

"Tenczyńskie my panie, niemałej urody
Spoziera za nami tak stary jak młody”
Mimo naszych latek mamy temperament
A każdy nasz występ ukazuje talent……"

Początek Koła (zespołu) sięga 1952 roku.

Działało ono z przerwami z różnych powodów. Reaktywowało się w 2003 roku  i  po odnowie w 2013 roku działa nadal.
Zawody pań z koła są różne: jest kilka młodych duchem emerytek, rolnik, dyrektor przedszkola, była florystka, nauczycielka muzyki, przedstawicielki Zespołu Charytatywnego oraz muzyczka-akordeonistka. W zespole jest też jeden pan artysta-poeta, którzy dzielnie wspiera rozśpiewane panie.

Artystyczny styl zespołu koła to oczywiście folklor,

jednak zespół  sięga także do muzyki różnej. Uświetnia różne lokalne imprezy i uroczystości. Aktywnie bierze udział   w Konkursach   i Przeglądach gminnych oraz na szczeblu Powiatowym. Współpracuje również  z Kapitułą Sztandaru Kupców z Sukiennic, wreszcie, bierze udział w programie Cała Polska czyta dzieciom, organizuje spotkania   w przedszkolach  i szkołach przekazując dzieciom i młodzieży tradycje związane  ze środowiskiem ziemi Tenczyńskiej.
„Jesteśmy zespołem rozśpiewanym i roztańczonym - mówią o sobie "pozytywnie zakręcone" pełne werwy i humoru członkinie zespołu, ale najważniejsze dla nas jest kultywowanie tradycji ludowej regionu krakowskiego i przekazywanie jej młodszemu pokoleniu”.

RODZINNA ATMOSFERA SPRZYJA SZEROKIEJ DZIAŁALNOŚCI KOŁA,KTÓRE PIĘKNIE ROZSŁAWIA WALORY TENCZYNKA W GMINIE I POZA JEJ GRANICAMI.