Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

70 lat razem w małżeństwie

26 Wrzesień 2022

Imponujący jubileusz Kamiennych Godów, czyli 70 – lecie pożycia małżeńskiego, obchodzili Państwo Rozalia i Marian Wróblowie z Tenczynka.

Prezydencki medal za długoletnie pożycie małżeńskie dostali już 20 lat temu, z okazji Złotych Godów. Przez ostatnie dwie dekady obchodzili kolejne rocznice: szmaragdową (55), diamentową (60), żelazną (65) i teraz kamienną! Państwo Rozalia i Marian Wróblowie zawarli małżeństwo w 1952 roku w Tenczynku, mając 19 i 20 lat.
Jubilaci pochodzą z Baczyna i Frywałdu, a od 1963  roku są mieszkańcami Tenczynka. Mają 3 dzieci (2 córki i syna), 4 wnuków i 2 prawnuków. Pan Marian pracował jako kierowca, a Pani Rozalia zajmowała się wychowywaniem dzieci, a także pracowała jako krawcowa.
Serdeczne życzenia, listy gratulacyjne i upominki wręczyli dostojnym Jubilatom 26 września Wacław Gregorczyk - burmistrz gminy Krzeszowice oraz  Marzena Zakrzewska - Szpak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzeszowicach.

Tekst: USC UMK
Zdjęcia: Janina Walkowicz, RPW UMK