do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
Strona główna Aktualności

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W PRZEDSZKOLU W TENCZYNKU

16 Kwiecień 2018
kategoria:
Aktualności
 

Ponad 70 osób, dzieci, rodziców , nauczycieli i pracowników wzięło udział już w II Akcji Sprzątania Ogrodu Przedszkolnego i otoczenia przedszkola  w ramach Akcji Sprzątania Świata.

Akcję wsparła Gmina Krzeszowice w ramach dofinansowania projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO, BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO. Pogoda dopisała. Dzieciaki zjawiły się z taczkami, autkami oraz grabkami, a rodzice zaopatrzeni w narzędzia ogrodnicze. Wszystkim dopisywały humory co sprawiało, że wspólna praca była przyjemnością. W efekcie została posprzątana tzw. Górka Sieradzka , okolice Ośrodka Zdrowia i Sołtysówki oraz całe otoczenie przedszkola wraz z parkingiem. Największe prace wykonano w ogrodzie przedszkolnym, w tym m.in  pozbierano śmieci i kamienie, przygotowano grządki w Ogródku Doświadczeń Przyrodniczych, zgrabiono liście, wyplewiono trawę przy krzewach i kostce chodnikowej, przycięto gałęzie drzew i krzewów, pozamiatano chodniki i całe  otoczenie.

 

Pracy było wiele ale rąk do pracy także. Wszyscy uczestnicy otrzymali wodę do picia, owoce oraz lizaki. Praca trwała 2 godziny, a jej efekty są znakomite. W sumie zebraliśmy ponad 20 worków śmieci i odpadów zielonych, a ogródek przedszkolny prawdziwie wypiękniał. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice oraz współpracy Referatu Gospodarki Komunalnej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, rodzicom i dzieciom za tak wielkie zaangażowanie.

M. Kubin