przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Sławy, Sławosza, Żelisławy
przejdź do stopki

Bezpłatna mammografia

08 Sierpień 2022
kategoria:
Aktualności

Centrum Medyczne MASZACHABA zaprasza na bezpłatną mammografię.

W mammografii wykonywanej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1972-1953), które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi, a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Przypominamy o badaniu Paniom, które nigdy nie wykonywały mammografii!
Informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania i spotkanie edukacyjne są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia pracowników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
Zachęcamy uprawnione Panie do zgłoszeń na bezpłatne badanie profilaktyczne oraz uczestnictwa w spotkaniach edukacyjnych.
Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Zapraszamy na badania:
31 sierpnia – 1 września 2022 – KRZESZOWICE
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. św. Floriana 3 – parking za budynkiem
– badania od 10.00 do 17.00
Informacja-rejestracja: 12 6330218, 503 777 651
Ilość miejsc ograniczona!
Badam się – mam pewność!


Realizacja Projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego