przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
przejdź do stopki

Biblioteka beneficjentem programu Powstanie Styczniowe 1863-1864

11 Kwiecień 2024
kategoria:
Aktualności

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki w Krzeszowicach beneficjentem programu "Powstanie Styczniowe 1863-1864"

Z przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki w Krzeszowicach została beneficjentem  programu dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864". To dla nas ogromny zaszczyt oraz przywilej móc uczestniczyć w tak istotnym przedsięwzięciu.
Projekt „Śladami bohaterów powstania styczniowego ziemi krzeszowickiej” ma na celu upamiętnienie tych faktów historycznych, przy jednoczesnym promowaniu polskiej tradycji oraz dziedzictwa narodowego. Wydarzenia, które przygotowaliśmy, przeniosą Was w realia sprzed lat, gdzie dowiecie się więcej o tajemnicach powstania styczniowego, które miało miejsce właśnie tutaj, w naszych okolicach. Będziemy razem odkrywać historię, która kryje wiele emocjonujących faktów oraz niezwykłych bohaterów, takich jak Florian Buzdygan.
Całość projektu wynosi 12 454 zł, z czego otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 10 500 zł. W najbliższym czasie możecie spodziewać się różnorodnych inicjatyw, takich jak:
• lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
• konkurs
• wystawa
• wykłady
• gra miejska
• wycieczki
• wieczór poezji powstańczej z oprawą muzyczną.

Bądźcie z nami! Śledźcie nasze kanały społecznościowe, a już niedługo podamy więcej szczegółów dotyczących planowanych wydarzeń!

Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864″.