Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Budowa Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii "Miękinia"

14 Maj 2019

13 maja w Krakowie podpisana została ważna dla gminy Krzeszowice umowa na budowę Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii „Miękinia".

Umowę podpisali wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, w uroczystości uczestniczył również burmistrz Wacław Gregorczyk.

Na terenie centrum powstanie pięć jednostek:
- Laboratorium Odnawialnych Źródeł, Poszanowania Energii i Środowiska,
- Laboratorium Sorbentów Mineralnych,
- Laboratorium Radioizotopowych Analiz Środowiskowych,
- Laboratorium badawcze iLab jako wirtualna rzeczywistość do badań naukowych z salą komputerową i multimedialną salą 3D do celów prototypownia i testowania wyników badań,
- Akredytowane Laboratorium Hydrogeochemiczne.

Inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku. Koszt projektu wynosi ponad 18,7 mln zł, z czego  blisko 8 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Tekst na podstawie informacji Biura Prasowego UMWM

Zdjęcie: Biuro Prasowe UMWM