Agnieszki, Amalii, Czecha

Dary z Francji dla uchodźców z Ukrainy

21 Kwiecień 2022

20 kwietnia do Krzeszowic dotarł drugi transport darów dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy.

Pierwszy samochód przyjechał w czwartek 14 kwietnia.

Zbiórka we Francji zorganizowana została z inicjatywy Christiana Poteau – przewodniczącego stowarzyszenia gmin Brie des Rivières et Châteaux i François Venanzuoli – mera Chaumes en Brie, gminy partnerskiej Krzeszowic. W akcji uczestniczyły samorządy i mieszkańcy 31 gmin, skupionych w stowarzyszeniu. Strona francuska zorganizowała także transport.

Do naszej gminy trafiło 35 palet artykułów spożywczych i przemysłowych, które są sortowane i dystrybuowane w Gminnym Punkcie Pomocy Uchodźcom.

Rozładunku dokonali pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Administracji Budynków Komunalnych i Straż Miejska. Transport przyjęli zastępcy burmistrza Adam Godyń i Witold Kulczycki.

Dziękujemy za pomoc i przekazane wyrazy solidarności!