Agnieszki, Amalii, Czecha

Dofinansowanie do sterylizacji/kastracji psów

15 Luty 2019

W 2019 roku już po raz drugi uruchomiono program sterylizacji i kastracji psów, należących do mieszkańców gminy Krzeszowice.

W ramach programu Gmina Krzeszowice finansuje z budżetu 70% kosztu zabiegu.
O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Krzeszowice, którzy:
- złożą wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji/kastracji, wraz z kserokopią aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie zgłoszonego do zabiegu psa;
- okażą książeczkę  zdrowia  psa,  rodowód  lub  inny  dokument  potwierdzający  prawa do zwierzęcia;
- trwale oznakowali psa, poprzez wszczepienie mu czipa.
Akcja prowadzona będzie przez Urząd Miejski w Krzeszowicach do 13 grudnia 2019 r. lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach budżetu na rok 2019.
Usługę sterylizacji i kastracji psów właścicielskich w 2019 roku realizuje Gabinet Weterynaryjny przy ul. Aptecznej 7 w Krzeszowicach.
Skierowanie na zabieg sterylizacji/kastracji psów właścicielskich, można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska,  pl. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice, segment A, pok. nr A1, tel. 12 252 08 13.