Jarosława, Marka, Wiki

Dopłata do sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich

21 Luty 2020

Ruszył program sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich. Koszt sterylizacji lub kastracji w 70% pokrywany jest  z budżetu gminy.

O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Krzeszowice, którzy złożą wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji/kastracji psa lub kota.
W przypadku sterylizacji/kastracji psa do wniosku wymagane jest dodatkowo złożenie:
• kserokopii aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie zgłoszonego do zabiegu psa,
• okazanie książeczki zdrowia psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.
Warunkiem udziału w programie jest trwałe oznakowanie psa, poprzez wszczepienie czipa (zabieg można wykonać bezpłatnie w gabinecie weterynaryjnym przed zabiegiem sterylizacji/kastracji).
Skierowanie na zabieg sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska,  pl. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice, segment A, pok. nr A1, tel. 12 252 08 13.
Akcja prowadzona będzie do 14 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w budżecie.