Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Dożynki Gminy Krzeszowice w Siedlcu

31 Sierpień 2017

W sobotę 26 sierpnia w Siedlcu świętowaliśmy Dożynki Gminy Krzeszowice.

Po mszy świętej w kaplicy w Domu Rekolekcyjnym korowód dożynkowy przeszedł na boisko, gdzie po powitaniu gości gospodarze: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk  i Sołtys Siedlca Stanisław Molik odebrali z rąk starostów dożynek tradycyjny bochen chleba. Starostowie, Anna i Marian Byczkowie z Siedlca, prowadzą wspólnie z synami jedno z największych gospodarstw rolnych w naszej gminie, uprawiając na ponad 100 ha pszenicę, kukurydzę i rzepak.
Koło Gospodyń Wiejskich z Siedlca wręczyło wieniec kapelanowi Jackowi Szydło, wieniec od KGW Nawojowa Góra odebrał burmistrz Wacław Gregorczyk a sołtys Stanisław Molik – od KGW Dubie.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wręczały gościom chleby dożynkowe, czemu towarzyszyły tradycyjne humorystyczne przyśpiewki.

Chleby otrzymali: minister Andrzej Adamczyk od Woli Filipowskiej, poseł Jerzy Meysztowicz od Tenczynka, wojewoda Piotr Ćwik – od koła Ostrężnica – Łany, radny Łukasz Smółka od Miękini, wicestarosta Wojciech Pałka od Paczółtowic, radni powiatowi od Żar, przewodniczący Adam Godyń od Filipowic a dyrektor Anna Miga od zespołu Śpiywocki. Chleb przygotowany dla marszałka Jacka Krupy od pań z Czernej odebrał Łukasz Smółka.
Okolicznościowymi upominkami i dyplomami burmistrz uhonorował ponad 40 rolników i innych osób związanych zawodowo i hobbystycznie z uprawą roli.

Kolejnym punktem programu dożynek było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w gminnym konkursie „Ogrody wokół nas” 2017:

- kategoria ogrody i ogródki działkowe:
I MIEJSCE - Renata Imioło z Tenczynka
II MIEJSCE - Monika i Władysław Jamrozikowie z Sanki
III MIEJSCE Barbara Surowiec z Filipowic
wyróżnienie Janina i Józef Ciepaczowie z Tenczynka

Nagrody za udział i przejście do finału: Halina Szklarska  z Zalasu, Krystyna Chmielowska z Nawojowej Góry i Anna Dorynek z Filipowic.

Nagrody za udział: Andrzej Klocek z Żar, Zuzanna Furgał z Krzeszowic, Rober Lichota z Tenczynka, Bożena Błądek z Siedlca, Katarzyna Kłeczek  z Filipowic
- kategoria ogródek szkolny:
I MIEJSCE Zespół Szkół w Zalasiu.

Z dwiema tradycyjnymi pieśniami wystąpił zespół "Śpiywocki" prowadzony przez Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Krzeszowice, który tworzą panie z kół gospodyń wiejskich z naszego terenu.
Na placu w Siedlcu zobaczyć można było stoiska promocyjne przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i KGW Siedlec, były także pomidory przekazane przez Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusza Bogdana z Krzeszowic.
Po części oficjalnej rozpoczęła się tradycyjna dożynkowa zabawa taneczna.

Galeria zdjęć z dożynek