Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Dwie mieszkanki gminy świętowały setne urodziny

27 Wrzesień 2022

Pani Michalina Nowak z Tenczynka oraz Pani Kazimiera Bodzęta z Miękini  obchodziły  100. rocznicę urodzin.

Obie Panie urodziły się 25 września 1922 roku. Z tej okazji,  dostojnym Jubilatkom 26 września 2022 roku delegacja z gminy Krzeszowice przekazała serdeczne gratulacje. Życzenia  złożyli burmistrz Wacław Gregorczyk oraz  Marzena Zakrzewska - Szpak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzeszowicach.
Pani Michalina Nowak urodziła się w Tenczynku, jako jedna z dziewięciorga rodzeństwa, i przez całe swoje życie mieszka w tej miejscowości. W 1941 roku w Tenczynku zawarła małżeństwo, a od 2002 roku. jest wdową. Doczekała się 4 dzieci (2 synów i 2 córki), 10 wnuków, 21 prawnuków i 4 praprawnuków. Obecnie, od jednej córki w rodzinie 100 – latki zachowana jest wyłącznie linia żeńska, aż do praprawnuczki. W młodości Pani Michalina pracowała w ogrodzie hrabiny Zofii Potockiej w Krzeszowicach, w zakładzie betoniarskim w Woli Filipowskiej i równocześnie zajmowała się wychowywaniem dzieci.

Ponadto bardzo lubiła i poświęcała swój czas pracy na roli i obrabianiu grządek. Jednym z sekretów długiego i zdrowego życia Pani Michaliny jest dobre odżywianie. Do jej ulubionych dań należą tradycyjne potrawy kuchni polskiej, np. żurek z ziemniakami, barszcz czerwony, kapusta z grochem. Pasją i przyjemnością w młodości była również gra na organkach i mandolinie.

Pani Kazimiera Bodzęta urodziła się w Miękini i również przez całe swoje życie mieszka w tej miejscowości. W 1945 roku w Nowej Górze zawarła małżeństwo, a od 1997 roku jest wdową. Doczekała się 2 córek, 6 wnuków, 6 prawnuków i 2 praprawnuków. Większość swojego życia poświęcała wychowywaniu dzieci i zajmowaniu się domem, a pasję stanowiło szydełkowanie.
Czcigodnym Jubilatkom gratulujemy wspaniałych jubileuszy i życzymy dalszych lat w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, pomyślności, samych radosnych chwil pełnych życzliwości i miłości osób najbliższych. Dziękujemy za piękny przykład dobrego życia, za wszelkie trudy i owoce minionych lat.

Tekst: USC UMK
Zdjęcia: Janina Walkowicz, RPW UMK