Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Dworzec kolejowy otwarty po modernizacji

09 Lipiec 2020

Dworzec PKP w Krzeszowicach zyskał nowy blask dzięki modernizacji linii kolejowej E-30 na odcinku Kraków-Katowice.

Na krzeszowickiej stacji zbudowane zostały nowoczesne perony, przejścia podziemne oraz windy. Wymienione zostały tory, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Wcześniej został otwarty wiadukt w ciągu ulicy Daszyńskiego, który znacznie poprawił bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym.

W uroczystości, która odbyła się 8 lipca 2020 roku, wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg; minister infrastruktury Andrzej Adamczyk; sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda; wojewoda małopolski Piotr Ćwik;  wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka; starosta krakowski Wojciech Pałka; prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i burmistrz Wacław Gregorczyk. Obecny był także ksiądz dziekan Andrzej Szczotka.

Tekst: Małgorzata Bojkowska, sekretarz Gminy Krzeszowice
Zdjęcia: Joanna Kaczorowska, RPW UMK