Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Dzień Samorządu Terytorialnego w Krzeszowicach

29 Maj 2023

26 maja w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach odbyła się uroczystość związana z Dniem Samorządu Terytorialnego.

Gospodarzami byli burmistrz Wacław Gregorczyk i przewodniczący Kazimierz Stryczek.

Medale Burmistrza Gminy Krzeszowice „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice” odebrały wieloletnie dyrektorki szkół w Woli Filipowskiej, Filipowicach i Zalasiu: Teresa Gorczyńska, Barbara Łabuzek i Małgorzata Mastalerz, które w ubiegłym roku zakończyły pracę na tych stanowiskach.

Jak podkreślił Wacław Gregorczyk, z powodzeniem łączyły one pracę dydaktyczną, kierowanie placówkami w obliczu ciągłych zmian w oświacie i dążenie do poprawy warunków nauki (rozbudowy placówek) z działalniościa społeczna i doskonałą współpracą ze środowiskiem lokalnym.

Nagrody, za pracę w 2022 roku, dla szefów jednostek pomocniczych gminy przyznano przewodniczącej Zarządu Osiedla Nowy Świat Krystynie Drewnowskiej i sołtysowi Miękini Wojciechowi Godyniowi.

Nominacje do tego wyróżnienia burmistrzowi przekazało Gminne Koło Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli.

Na zkończenie dr Jakub Olech z Katedry Polityk Regulacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przedstawił ciekawe wystąpienie "Czego samorządy Zachodu mogą się nauczyć od Polski? Czego Polska może się nauczyć od samorządów Zachodu?".

Zdjęcia: Marian Lewicki