Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

"Dzikie Planty" i Park Bogackiego dla mieszkańców Krzeszowic

05 Lipiec 2018

Prawie roczne rozmowy pomiędzy Gminą Krzeszowice, a spadkobiercami hrabiego Adama Potockiego,

dotyczące zakupu „Dzikich Plant” i nieodpłatnego użyczenia Parku Bogackiego zakończyły się sukcesem. 29 czerwca 2018 roku w kancelarii notarialnej w Krakowie Burmistrz Wacław Gregorczyk podpisał akt notarialny zakupu „Dzikich Plant” i części ulicy Walkowskiego oraz zawarł umowę na nieodpłatne użyczenie do 2040 roku Parku Bogackiego. Kupiono działki przy ul. Walkowskiego za kwotę 25,85 tys. zł, „Dzikie Planty” (łącznie 1,6096 ha) za kwotę 750 tys. zł. Umowa użyczenia obejmuje 1,3321 ha Parku Bogackiego i zawarta jest na okres do 31 grudnia 2040 roku.

- Podpisane umowy pozwolą na stworzenie wzdłuż rzeki „Bulwarów Krzeszowickich”
z prawdziwego zdarzenia. Umowy te są bardzo ważne w kontekście naszych planów rozwojowych tej części Krzeszowic. Umożliwiają także dalsze regulowanie spraw własnościowych pomiędzy spadkobiercami a Gminą Krzeszowice. Podpisane umowy pozwolą również Gminie Krzeszowice zadbać o estetykę i bezpieczeństwo na „Dzikich Plantach” i w Parku Bogackiego. Ponadto przeprowadzone będą prace renowacyjne alejek w Parku Bogackiego jeszcze w tym roku – mówi Burmistrz Wacław Gregorczyk.

Opracowała: Małgorzata Bojkowska