Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Emocjonujący finał Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice

27 Sierpień 2019

24 sierpnia na boisku GKS „Świt” rozegrano finałową część Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice.

W zmaganiach wzięło udział dziewięć sołectw oraz jedno osiedle, które zapewniły sobie prawo startu w finale dzięki dobremu występowi w półfinałach.
Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było 10 000 zł, za II miejsce 6 000 zł, za III miejsce 4 000 zł, za IV-VI miejsce po 2 000 zł, VII-X miejsce po 1 000 zł. Konkurencje i tym razem dostarczyły wiele radości i śmiechu zarówno uczestnikom, jak i widzom. Drużyny złożone z mężczyzn dopasowywały figury z klocków oraz walczyły mieczami w przebraniu królów. Rodziny za pomocą rurek przenosiły czekoladowe kulki na czas oraz pokonywały tor przeszkód, wioząc na dziecinnych taczkach kolorowe kulki, które następnie wrzucały do kosza. Radzie Sołeckiej przyznawano punkty za wyrzucenie jak największej liczby oczek na drewnianych kostkach oraz za umiejętność odmierzenia sznura „na oko”. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła konkurencja „bieg w nartach trzyosobowych”, w której zespoły kobiet pokonywały na czas wyznaczony na boisku dystans. Ostatnią konkurencją turnieju było „słodkie siano” - panie szukały w kopce siana cukierków. Drużyny sołectw Filipowice oraz Ostrężnica uzyskały jednakową ilość punktów (po 71) i zmierzyły się w dogrywce rzucając kośćmi.

Szczęście uśmiechnęło się do sołectwa Filipowice i to ta drużyna okazała się zwycięzcą turnieju.

Drugie miejsce zajęło sołectwo Ostrężnica, a trzeci był Frywałd z 61 punktami. Tuż za podium uplasowało się sołectwo Tenczynek, zdobywając 64 punkty. Punktacja pozostałych drużyn: 62 pkt. – Łany,  51 pkt. – Miękinia, 49 pkt. - Żary, 43 pkt. -  Nawojowa Góra, 37 pkt. - Sanka, 16 pkt. - os. Czatkowice. I na boisku, i na widowni panowała gorąca atmosfera, a mieszkańcy żywiołowo dopingowali okrzykami  swoich przedstawicieli. Niektóre konkurencje wywoływały uśmiech na twarzach publiczności i zawodników, co wszystkich wprawiało w znakomity humor. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom a zwycięzcy specjalne puchary.

W imieniu organizatorów oraz jury składamy wszystkim serdeczne podziękowania za świetną zabawę, a w szczególności dziękujemy uczestnikom za udział i wytrwałość.

Tekst: Joanna Kaczorowska

Zdjęcia: Marian Lewicki