Balladyny, Lilli, Mariana

Finał Turnieju Sołectw i Osiedli w niedzielę 3 września

01 Wrzesień 2017

W sierpniu odbyły się kolejne półfinały Turnieju Sołectw i Osiedli Gminy Krzeszowice.

13 sierpnia na boisku sportowym w Nawojowej Górze  uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach na wesoło, takich jak  kopciuszek - czyli rozdzielanie grochu na czas, królowa wykopek – rzucanie ziemniaków do fartuszków, czy też w biegu zespołowym na nartach po trawie. Na zakończenie zawodów uczestnicy częstowali widzów plackami ziemniaczanymi smażonymi na ognisku.
Przy głośnym dopingu publiczności II półfinał wygrali gospodarze, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się wspólnie osiedle Nowy Świat i sołectwo Tenczynek.
19 sierpnia w Woli Filipowskiej, przy padającym deszczu, po zaciętej rywalizacji zwyciężyło sołectwo Filipowice. Do finału zakwalifikowała sie także Wola Filipowska, zajmując drugie miejsce. Trzecia była natomiast Ostrężnica, która rzutem na taśmę wyprzedziła Nową Górę. Publiczność żywiołowo dopingowała rodziny przy zmaganiach w konkurencji „mumia” - owijaniu papierem toaletowym uczestnika na czas, panom w „pływaku” - biegu w płetwach, paniom w rzucie wałkiem, czy radzie sołeckiej i sołtysom w wyciskaniu jak największej ilości soku z cytryn.
Na zakończenie spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, które nie miały szczęścia w zawodach, wylosowano szczęśliwy los, gwarantujący bezpośredni awans do finału turnieju. Szczęście uśmiechnęło się do sołectwa Sanka.

W wielkim finale 3 września o godzinie 14:00 na stadionie GKS „Świt” Krzeszowice 10 sołectw będzie rywalizowało o okazały puchar i nagrody finansowe. Tam dopiero będzie się działo! Zapraszamy!

Joanna Kaczorowska