przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036
przejdź do stopki

Górski Bieg Nawoja - edycja 2023 zakończona

14 Marzec 2023
kategoria:
Aktualności

Lekki mróz, ośnieżone drzewa, bezwietrznie; w takich warunkach przyszło nam rozgrać pierwszy etap Górskiego Biegu Nawoja,

imprezę  organizowaną od kilu lat przez Sekcję Orientacji Sportowej  LKS „Górzanka” w Nawojowej Górze. Patronat nad cyklem objął Burmistrz Gminy Krzeszowice.
W niedzielę 22 stycznia blisko setka zawodników rywalizowała na dwóch trasach. Młodsi uczestnicy oraz sportowcy biegający rekreacyjnie mieli do pokonania trasę o długości 2,7 kilometra w lesie w okolicy obiektów sportowych „Górzanki”.  Zaawansowani biegacze rywalizowali  na trasie o długości 7 kilometrów z kilkoma wymagającymi podbiegami. Trasa prowadziła przez Bukową Górę w rejon kamieniołomu w Nielepicach i z powrotem na stadion.

 


Na mecie czekały na uczestników ciepłe napoje, owoce i słodki poczęstunek. Najlepsi zostali nagrodzeni upominkami, które zostały przygotowane przez sponsorów biegu Gminę Krzeszowice, Lasy Państwowe i firmę HausWerk – producenta domów drewnianych oraz firmę Tauron.
Drugi etap rozegrano 12 lutego przy pięknej słonecznej  pogodzie. Topniejący śnieg i opady deszczu w przeddzień biegu utrudniły nieco bieganie. Za to na mecie czekała niespodzianka. Każdy z uczestników, który ukończył bieg  otrzymał pamiątkowy kubek.

 


Bieg finałowy zamykający cykl rozegrano 12 marca. Tym razem pogoda dopisała i zawodnicy mieli okazję do poprawienia swoich najlepszych wyników. Nagrody dla najlepszych zawodników trzeciego etapu oraz zwycięzców całego cyklu wręczał Wacław Gregorczyk – Burmistrz Gminy Krzeszowice. Na trasie długiej najlepszy rezultat osiągnęła Joanna Grabowska i Jakub Malost. Na trasie krótkiej zwycięzcami zostali Stella Budkowska i  Rafał Kasprzyk. Dla zawodników przygotowano również pamiątkowy medal.
Liczymy, że kolejna edycja przyciągnie jeszcze większą ilość uczestników.

 

Tekst: Jacek Kret

Zdjęcia: Marcin Migacz, LKS Górzanka