Agnieszki, Amalii, Czecha

Graj i zwiedzaj - "Skarby Gminy Krzeszowice"

24 Kwiecień 2018

21 kwietnia 2018 roku w Kopalni Talentów w Krzeszowicach miała miejsce oficjalna prezentacja gry planszowej „Skarby Gminy Krzeszowice”

– najnowszego produktu promującego walory naszej gminy. Gmina Krzeszowice to miejsce wyjątkowo bogate w prawdziwe cuda przyrody, czy też atrakcje historyczne. Chcąc zachęcić mieszkańców oraz turystów do ich poznania stworzyliśmy grę planszową „Skarby Gminy Krzeszowice”, w której zapraszamy do poznawania najciekawszych zakątków naszej Gminy, atrakcyjnych wydarzeń oraz obiektów związanych z naszą tradycją i historią. Gra złożona jest z profesjonalnej planszy w formacie A1, pionków, kostki, 74 kart z atrakcjami i punktacją, 51 kart z niespodziankami, dzięki którym można otrzymać dodatnie lub ujemne punkty. Gracz porusza się po kamiennych polach natrafiając na rożne przygody na trasie. Zwycięzcą zostaje osoba, która zbierze największą ilość punktów z sumy odwiedzonych atrakcji i za zajęte miejsce na mecie. Grę otrzymają szkoły, przedszkola, świetlice, biblioteki i inne jednostki urzędu miejskiego, a także osoby, które będą czynie brać udział w imprezach i konkursach organizowanych przez Gminę Krzeszowice.

Dodatkowo grę będą mogły otrzymać osoby, które odwiedzą w terenie „Skarby Gminy Krzeszowice” podczas specjalnie zorganizowanych spacerów. -Mamy nadzieję, że w wolnych chwilach, razem z rodziną i przyjaciółmi gra pozwoli na miłe spędzanie czasu oraz zachęci do spacerów w naturze. Życzymy dobrej zabawy i aktywnego zwiedzania Gminy Krzeszowice – mówił podczas prezentacji Burmistrz Wacław Gregorczyk.

Joanna Kaczorowska
Referat Promocji i Współpracy