Jarosława, Marka, Wiki

Grupa z Chaumes en Brie w Krzeszowicach

18 Maj 2017

17 maja burmistrz Wacław Gregorczyk spotkał się z uczniami College de Charles Paguy z gminy partnerskiej Krzeszowic – Chaumes en Brie.

Grupą kierują Sylvie Bladek – Polka, nauczycielka niemieckiego i Jeremy Escobar – nauczyciel języka angielskiego.

Pobyt jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego. Młodzież mieszka w domach swoich polskich kolegów a program zapewnia Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach. Organizatorzy ze strony polskiej: Anna Kitka (język francuski), Beata Podgórska (język niemiecki) i Zenon Mąsior (język angielski). Po krótkim spotkaniu w urzędzie grupa udała się na spacer po Krzeszowicach, zakończony na Rynku przy tablicy Małopolskiego Szlaku Księcia Józefa Poniatowskiego, wybitnego wodza armii napoleońskiej.