Ilony, Jerzego, Wojciecha

Grzybobranie udało się w 100%

14 Wrzesień 2021

Piękna pogoda i wysyp podgrzybków, zajączków, kani i borowików

pozwolił zebrać w lesie pomiędzy Frywałdem, Tenczynkiem i Nawojową Górą łącznie ponad 25 kg przez 33 uczestników (w tym czwórka dzieci).

Organizator konkursu - Stowarzyszenie Wspólna Gmina Krzeszowice oraz partnerzy: Sołtys wsi Frywałd, Koło Gospodyń Wiejskich we Frywałdzie i Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Krzeszowice zaprosili wszystkich grzybiarzy na poczęstunek na placu przy budynku sołtysówki we Frywałdzie.

Tam jury zważyło zebrane grzyby i wyłoniło zwycięzców konkursu:
w kategorii dzieci: I - m Mateusz Guz, II m – ex aequo Lilia Mitka i Julia Gąsior, III m – Sandra Gąsior (nagrody: gry planszowe)
w kategorii dorośli: I m – Aneta Zborowska, II m – Tomasz Synowiec, III m – Zbigniew Pałka, wyróżnienie – Renata Synowiec (nagrody: suszarka do grzybów i patelnie).
Pozostałym uczestnikom Grzybobrania rozdano nagrody pocieszenia.

Projekt zrealizowano 12 września 2021 r. przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice. Fotografie wykonał Maciej Liburski.

Prezes Stowarzyszenia WGK - Janusz Mitka