do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GMINNYCHOstrzeżenie meteorologiczne - upał
Strona główna Aktualności

III Krzeszowickie Targi Grzewcze

04 Czerwiec 2019
kategoria:
Aktualności

W sobotnie przedpołudnie 15 czerwca, na krzeszowickim placu targowym, odbędzie się dzień otwarty ekologicznego ogrzewania.

To już trzecie Targi Grzewcze z udziałem wystawców ekologicznych źródeł ciepła oraz instalacji OZE. W tym dniu osoby zainteresowane instalacją nowego kotła, pompy ciepła, fotowoltaiki lub kolektorów słonecznych będą mogły skorzystać z fachowych porad od producentów i dystrybutorów, zarówno kotłów na paliwa stałe, jak i biomasę oraz gaz, a także od producentów i dystrybutorów instalacji OZE. Nasi  wystawcy  odpowiedzą  na pytania, dotyczące wyboru urządzenia grzewczego, jego montażu w domowej kotłowni oraz montażu odnawialnych źródeł energii.

Organizacja targów związana jest również z planowaną  przez Urząd Miejski dotacją na dofinansowanie wymiany kotłów z budżetu gminy.

Podczas targów pracownicy Urzędu Miejskiego udzielą wyczerpujących informacji w tym zakresie. Kompleksowe doradztwo w zakresie wymiany ogrzewania na zasilane gazem będzie można uzyskać na stoisku PGING.
O rządowym programie Czyste Powietrze opowie doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. W trakcie wydarzenia będzie również dostępne mobilne urządzenie grzewcze POLoNEs demonstrujące proces spalania w piecu ekologicznym i dotychczasowym źródle ciepła, z pomiarem zanieczyszczeń zawartych w spalinach. Odbędzie się jego pokaz wraz z prelekcją edukacyjną. O czynnościach kontrolnych i karach za nieprzestrzeganie uchwały antysmogowej opowie krzeszowicka Straż Miejska.

Planowane rozpoczęcie targów to godz. 10.00, zakończenie 14.00.
Serdecznie zapraszamy!

 Karolina Götz
Referat Planowania Strategicznego i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach

Czyste powietrze? Chcemy i możemy pomóc mieszkańcom - wywiad z burmistrzem Wacławem Gregorczykiem