Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

III Święto Pomidora na krzeszowickim Placu Targowym

28 Sierpień 2019

W niedzielne popołudnie 25 sierpnia 2019 roku po obrzędzie dożynkowym, rozpoczęło się III Święto Krzeszowickiego Pomidora.

Pod okiem wybitnego kucharza Dariusza Wójcika z udziałem pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Sanki i Żar przygotowano potrawy z prawie 300 kg pomidorów. Przyrządzono m.in. tomato cut, tomato carne patata i boczek z pomidorami z grilla. Nie zabrakło kulinarnych konkursów, podczas których panowie na czas jedli pomidory, a panie wbijały wykałaczki w pomidorki koktajlowe. Przeprowadzono konkurs na największego pomidora, w którym zwyciężyły panie z KGW Sanka. Najcięższym i najdziwniejszym pomidorem mogła się pochwalić pani Halina Mucha z Nawojowej Góry. Do pomidorowej zabawy włączyły się również dzieci. Wraz z animatorami malowały cztery odsłony pomidora, robiły figurki z pomidorów oraz rozbijały wielką piniatę. Najmłodsi brali też udział w konkursie na pomidorowe przebranie. Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane i wszystkie zostały zwycięzcami.
Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację Święta Pomidora:
- Koła Gospodyń Wiejskich z Sanki i Żar
- Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Bogdan
- Firma Lewiatan Piotr Piątek i Adam Chechelski
- Piekarnia ATU
- P.H.U. Dariusz Święszek.

Podziękowania również dla licznie przybyłych gości i mieszkańców naszej gminy.

Tekst: Małgorzata Bojkowska

Zdjęcia: Marian Lewicki