Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

20 Wrzesień 2022

14 września 2022 roku w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego odbyła się III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej.

W pierwszej części obrad kierownik Biura Rady i Archiwum Zakładowego Joanna Blecharz przeprowadziła szkolenie. Podczas multimedialnej prezentacji omówiła przede wszystkim zmiany w ustawie o samorządzie gminnym, które w istotny sposób wpływają na funkcjonowanie młodzieżowych rad. W dalszej części posiedzenia radni rozmawiali o działaniach, które planują zrealizować lub współorganizować w najbliższym czasie, tj. zbiórce artykułów szkolnych oraz biegu charytatywnym. Kontynuując obrady, radni, reprezentujący młodzież, podjęli uchwałę składając swoje wnioski do budżetu gminy na 2023 r., wskazując na dwa ważne dla nich przedsięwzięcia, tj.: stworzenie oryginalnego miejsca przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, przystosowanego do uprawiania kilku dyscyplin sportowych (np. rowerowe miasteczko, nowoczesny skatepark, pumptrack lub wrotkowisko/zimą lodowisko) oraz poprawę warunków dojazdu z sołectw do Krzeszowic. Po wyczerpaniu porządku przewodnicząca zamknęła obrady.

Tekst: Karolina Klocek, BRM UMK
Zdjęcie: Joanna Blecharz, BRM UMK