Agnieszki, Amalii, Czecha

IV sesja Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach

29 Październik 2019

23 października 2019 roku w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach odbyła się IV sesja Miejskiej Rady Seniorów II kadencji.

Przewodnicząca Helena Latawiec, witając radnych Miejskiej Rady Seniorów, zastępcę burmistrza Adama Godynia, przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Stryczka, radną Stanisławę Maciejowską oraz zaproszonych gości, otworzyła obrady. Po przyjęciu porządku posiedzenia oraz protokołu z III sesji przewodnicząca poinformowała o działalności rady w okresie między sesjami.

Radni jednogłośnie podjęli inicjatywę dotyczącą wydania w gminie Krzeszowice informatora pn. „Co senior wiedzieć powinien”. Następnie wysłuchali wystąpienia dyrektora Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artura Baranowskiego na temat leczenia seniorów w instytucji, którą kieruje. Dyrektor Aneta Solarz przedstawiła ofertę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach skierowaną do osób potrzebujących. Pełne empatii wystąpienie skłoniło seniorów do dyskusji. Zebrani wspólnie stwierdzili, że największą potrzebą osób starszych, często chorych i samotnych, jest kontakt oraz rozmowa z drugim człowiekiem. Z kolei dyrektor Klaudia Węgrzyn omówiła realizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzeszowicach przedsięwzięcia na rzecz osób starszych oraz poinformowała o nadchodzących wydarzeniach. W kolejnym punkcie obrad radni ustalili, że będą pełnić dyżury w każdy pierwszy, drugi i trzeci czwartek miesiąca w godz. od 14.00 do 15.00 w Urzędzie Miejskim, przy ul. Grunwaldzkiej 4, pok. 101 (biuro Rady Miejskiej). Po wyczerpaniu porządku posiedzenia, przewodnicząca Helena Latawiec, dziękując wszystkim za przybycie, zamknęła obrady IV sesji Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.

Harmonogram dyżurów Radnych Miejskiej Rady Seniorów w 2019 roku przedstawia się następująco:

• 7 listopada – Teresa Rokicka
• 14 listopada – Maria Ochmańska