Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Idą mrozy - pomoc dla potrzebujących

05 Styczeń 2017

W związku ze zbliżającymi się mrozami prosimy o informowanie Straży Miejskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Policji

o osobach, których zdrowie lub życie może być zagrożone. Dotyczy to przede wszystkim osób:
- bezdomnych i wałęsających się,
- chorych, niepełnosprawnych i mających trudności z samodzielnym funkcjonowaniem,
- nie posiadających opału do ogrzania budynków lub pomieszczeń w których nocują,
- przebywających w miejscach odosobnionych, w tym osób nietrzeźwych.
Telefon kontaktowy do Straży Miejskiej w Krzeszowicach: 12 282 14 77,  do Komisariatu Policji w Krzeszowicach: 12 257 91 11 lub numer alarmowy 112.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach oferuje potrzebującym pomoc w następujących formach:

- pobyt w schronisku dla bezdomnych,
- posiłki,
- opał,
- pomoc rzeczowa – odzież wydawana jest przy kościele parafialnym w Krzeszowicach (ul. Grunwaldzka) w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.00.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ma siedzibę przy ul. Kościuszki 43 w Krzeszowicach, numer telefonu – 12 258 30 80.

Na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie znajduje się wykaz placówek

zapewniających wsparcie osobom bezdomnym na terenie województwa małopolskiego:
- 987 – całodobowy telefon informacyjny
- Schroniska i noclegownie oraz inne placówki pomocy bezdomnym.