Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Informacje o programie HALO, DOPŁACAMY

16 Wrzesień 2021

Starosta Krakowski wraz z Urzędem Pracy Powiatu Krakowskiego zapraszają do wzięcia udziału w projekcie  „HALO, DOPŁACAMY”

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 8 Oś Priorytetowa – Rynek Pracy, Działanie 8.2 – Aktywizacja zawodowa. Projekt jest realizowany od dnia 1 czerwca 2021 roku do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości trwałego zatrudnienia 290 osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia mieszkańców powiatu krakowskiego.
W ramach projektu wszyscy uczestnicy będą objęci usługami pośrednictwa pracy oraz indywidualnie dedykowanymi usługami poradnictwa zawodowego.
Założone w projekcie działania skierowane są przede wszystkim na uzyskanie trwałego zatrudnienia poprzez subsydiowane zatrudnienie (prace interwencyjne wraz ze zwrotem kosztów dojazdu). Ponadto zostanie wykorzystany potencjał osób w wieku powyżej 30 roku życia do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej.
Wartością dodaną projektu będzie wsparcie małopolskich przedsiębiorców w odbudowie małopolskiego rynku pracy poprzez organizację subsydiowanego zatrudnienia (prac interwencyjnych) i możliwość otrzymywania refundacji przez pierwsze 6 m-cy zatrudnienia w wysokości ok. 1400 zł miesięcznie.  Wartość pozyskanych środków w trybie konkursowym wynosi 3 539 470,00 PLN (w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 3 329 470,00 zł).

W przypadku chęci udziału w projekcie prosimy o kontakt z Urzędem Pracy Powiatu Krakowskiego telefonicznie pod nr tel. 500 126 064 lub 12 299 74 86, emailem: bądź osobiście w Biurze Projektu (ul. Mazowiecka 21, 30-019 Kraków, VIII p., pok. 801).