przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036
przejdź do stopki

Jak korzystać z Park&Ride; przy ul. Kolejowej w Krzeszowicach

26 Październik 2022
kategoria:
Aktualności
 

Instrukcja korzystania z Park&Ride przy ul. Kolejowej w Krzeszowicach

Od 29 października 2022 r. parking Park&Ride w Krzeszowicach działa w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna. Parking jest dostępny dla pasażerów korzystających z komunikacji kolejowej.  

 

 


 
Co należy zrobić, aby móc skorzystać z parkingu?
Zapraszamy do obejrzenia filmu z instrukcją.


 

Podstawą przy korzystaniu z parkingu jest ważny bilet na pociąg. System obsługuje bilety imienne okresowe lub jednorazowy „bilet kolejowy Park&Ride”. Inne kupione wcześniej bilety jednorazowe nie uprawniają do wjazdu na parking. Obsługiwana jest większość elektronicznych nośników biletów takich jak Krakowska Karta Miejska, karta MKA, legitymacja studencka, lub bilety okresowe zakupione w aplikacji mobilnej iMKA.
Szlabany wjazdowe można otworzyć, przykładając wcześniej kupiony bilet w aplikacji mobilnej lub na karcie plastikowej do czytnika znajdującego się przy wjeździe. Można też wpisać kod PIN na panelu terminala.

Wjechać na parking można również nie kupując wcześniej biletu. Przed szlabanem należy pobrać “bilet kolejowy Park&Ride”. Należy wybrać jeden z dwóch wariantów. Pierwszy, kosztujący 19 zł, który uprawnia do korzystania z parkingu oraz przejazdu koleją do Krakowa. Drugi, kosztujący 29 zł, który uprawnia do korzystania z parkingu, przejazdu koleją do Krakowa oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Obydwa bilety są ważne 24 godziny od momentu wydania.

Za “bilet kolejowy Park&Ride” zapłacimy w biletomatach, znajdujących się w okolicy dworca oraz przy parkingu. Klikamy interesującą nas opcję i wybieramy rodzaj płatności. Automat honoruje zarówno karty płatnicze, jak i gotówkę. Po dokonaniu opłaty, zabieramy ze sobą wydruk. Za bilet możemy również zapłacić w terminalu wyjazdowym, ale tylko kartą płatniczą.

Wyjazd z parkingu jest bardzo prosty – jeżeli zarejestrowałeś wcześniej numer rejestracyjny samochodu samodzielnie w systemie MKA, logując się na swoje konto lub w Punkcie Obsługi Klienta, system automatycznie wykrywa numer rejestracyjny pojazdu i szlabany otwierają się same, bez konieczności przykładania biletu do czytnika. Czasami, z powodów technicznych może być konieczne włożenie zakupionego wcześniej biletu do czytnika lub wpisanie kodu PIN. Dlatego po każdym zakupie biletu należy go zachować do momentu wyjazdu.

Przy wyjeździe z parkingu znajduje się interkom. To rozwiązanie wprowadzono na wypadek problemów z wyjazdem. Za jego pośrednictwem połączymy się z obsługą parkingu, która w przypadku awarii systemu podniesie szlaban i umożliwi wyjazd.

Przydatny link:
http://www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Parking-PR-ul.-Kolejowa-Krzeszowice/idn:3152