przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI GMINNYCH
przejdź do stopki

Jest dofinansowanie do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych

29 Czerwiec 2020
kategoria:
Aktualności

26 czerwca na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie promes

na dofinansowanie do zakupu wozów strażackich jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. Zakupione zostaną 52 samochody ratowniczo-gaśnicze. Wartość jednego samochodu to około 760 tys. zł.
Z gminy Krzeszowice promesę otrzymały jednostki OSP w Krzeszowicach w kwocie 210 000,00 zł (dofinansowanie do zakupu lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą) oraz w Nowej Górze w kwocie 350 000,00 zł  (dofinansowanie do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego).
W uroczystości wzięli udział m.in. : sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Edward Siarka, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, małopolski komendant  wojewódzki st. bryg. Piotr Filipek oraz zastępca burmistrza gminy Krzeszowice Adam Godyń wraz ze strażakami z Krzeszowic i Nowej Góry.

 

Zdjęcie: OSP Nowa Góra