Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Jubilaci Złotych Godów odznaczeni Medalem Prezydenta RP

22 Listopad 2016

Złote gody to niezwykły jubileusz, który obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Okolicznościowe spotkanie par z terenu gminy Krzeszowice odbyło się 19 listopada 2016 r. w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach. Małżonkowie zostali odznaczeni „Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawanym przez Prezydenta RP. W uroczystości jubileuszowej uczestniczyły również 2 pary małżeńskie, które mają za sobą już 60 wspólnie przeżytych lat i świętowały Diamentowe Gody.

Pary małżeńskie obchodzące jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego otrzymały odznaczenia z rąk burmistrza Wacława Gregorczyka.

Uroczystość zgromadziła  wielu gości: wielopokoleniowe rodziny i przyjaciół  Jubilatów. Jubilaci Złotych i Diamentowych Godów otrzymali gratulacje i najserdeczniejsze życzenia na dalszą wspólną przyszłość od burmistrza gminy – Wacława Gregorczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej – Adama Godynia oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Marzeny Zakrzewskiej-Szpak.

Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego toastu, a w części artystycznej dla szanownych Jubilatów wystąpili Lucyna i Grzegorz Klimczakowie. 24 pary obchodziły jubileusz 50-lecia po-życia małżeńskiego oraz 2 pary jubileusz 60-lecia. Te wspólnie przeżyte 50 czy 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Jubilaci nie kryli łez wzruszenia i zadowolenia, iż uroczystość ta została przygotowana z myślą o nich. Zacnym Jubilatom z okazji Diamentowych  i Złotych Godów składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.

Jubilaci obchodzący Diamentowe Gody:

Janina i Andrzej Ostachowscy oraz  Maria i Antoni Ornaccy

Jubilaci obchodzący Złote Gody:

Barbara i Tadeusz Bastrowie
Krystyna i Stanisław Bielowie