Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

„Już pływam” po raz kolejny w Gminie Krzeszowice

15 Wrzesień 2017

Gmina Krzeszowice po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego na realizację projektu "Już pływam", w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży".

Projekt skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z terenu Województwa Małopolskiego, które nie potrafią pływać. W projekcie realizowanym przez Gminę Krzeszowice bierze udział 120 dzieci z terenu gminy. Uczniowie mają możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływackich, mogą podnieść ogólną sprawność fizyczną, poprawić wady postawy i skrzywień kręgosłupa oraz nauczyć się bezpiecznego zachowania w wodzie.

Projekt obejmuje 16 wyjazdów, po 60 min. nauki pływania, która realizowana jest w grupach 15-osobowych w ramach zajęć pozalekcyjnych na krytej pływalni w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Uczestnicy mają dodatkowo zapewniony transport, ubezpieczenie, opiekę oraz dostęp do krytego basenu wraz z zapleczem i profesjonalne lekcje pływania. Dzieci korzystają z pływalni w soboty i niedziele od dnia 02.09 do 10.12.2017 roku. Koszt jaki ponoszą rodzice dzieci to jedynie 100 zł od dziecka uczestniczącego w projekcie.

Dotacja na projekt pochodzi ze środków Województwa Małopolskiego o wartości 17 050,00 zł, a udział środków Gminy Krzeszowice w wynosi 44 162,00 zł

Mamy nadzieje że dzięki projektowi, zachęcimy młodzież do aktywnej formy spędzania wolnego czasu, a tym samym dzieci będą miały szanse na rozwój swoich sportowych talentów.