do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu z burzami
Strona główna Aktualności

Kilkaset osób skorzystało z badań podczas Niedzieli dla Zdrowia

13 Czerwiec 2018
kategoria:
Aktualności
 

Trzecia edycja "Niedzieli dla Zdrowia" w Krzeszowicach,

imprezy organizowanej przez Burmistrza Wacława Gregorczyka i Romana Matysika, Dyrektora Zespołu Przychodni i Ośrodków Zdrowia "KRZESZOWICKIE CENTRUM ZDROWIA" spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

           

10 czerwca na Rynku stanęły namioty i cztery busy medyczne, w których wykonano bezpłatnie:

- badanie ciśnienia tętniczego krwi - 280 badań
- badanie saturacji - 280 badań
- badanie poziomu glukozy - 260 badań
- porady fizjoterapeutów - 50 porad
- bezpłatne badania densytometryczne - 88 badań
- badanie spirometryczne - 90 badań
- badanie wieku serca - 98 badań

- badanie densytometryczne rozszerzone (cena promocyjna) - 40 badań.

 

 

Pracownicy Centrum Medycznego SKOPIA informowali o schorzeniach jelita grubego oraz zapobieganiu i wykrywaniu tej choroby.

W ramach programu badania znamion skórnych pod kątem wczesnego wykrywania raka skóry „czerniaka”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” Krzeszowice wykonano 110 badań.

 


Ciekawą ofertę dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach pod nowym namiotem promocyjnym gminy: dzieci mogły posadzić i zabrać ze sobą sadzonki m.in. pomidorów i ogórków, skosztować owocowych szaszłyków, pomalowac buzie a także wziąć udział w zabawnym konkursie wiedzy o zdrowiu i sporcie.

 

Nagrodami w tym konkursie były m.in. gry planszowe "Skarby Gminy Krzeszowice".

Na stanowisku Maltańskiej Służby Medycznej rejestrowali się dawcy szpiku, były zajęcia edukacyjne przy wykorzystaniu fantomów a swoje wnętrze zaprezentowała karetka Fundacji MSM.

 

Ratownicy przeprowadzili także dwa pokazy pierwszej pomocy, szczególną uwagę zwracając na prawidłowe zachowanie świadków różnego rodzaju wypadków oraz zasady postępowania przed i po przybyciu służb ratowniczych.

Wiele osób odebrało bezpłatne Koperty Życia Seniora, przygotowane z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach.

 

W kopercie umieszcza się  najważniejsze informacje o stanie zdrowia, co ułatwia niesienie pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia przez różnego rodzaju służby.


 

Na krzeszowickim Rynku wyróżniało się stanowisko Centrum Treningu i Rehabilitacji NEW BODY, można było także skorzystać z konsultacji na stoisku poradni Dobry Dietetyk, przetestować kosmetyki naturalne z Drogerii MAGNOLIA oraz produkty pszczele z pasiek z Krzeszowic i Paczółtowic.

Część artystyczna tego wydarzenia skupiona była wokół tańca: wystąpili tancerze ze szkół tańca "Sukces" z Jaworzna oraz Dance Art z Krzeszowic.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk składa wszystkim zaangażowanym w organizację i uczestnikom "Niedzieli dla Zdrowia" serdeczne podziękowania.