Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Kolejne projekty gminne uzyskały dofinansowanie

22 Marzec 2018

16 marca Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla dwóch projektów złożonych przez naszą gminę.

Będzie to rozbudowa Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach oraz budowa nowej siedziby dla Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach – biblioteki głównej przy ul. Szkolnej i Placu F. Kulczyckiego w centrum miasta.

Środki na obydwa projekty gminne zostały przyznane z działania 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wcześniej obydwa te projekty zostały wpisane do Programu Rewitalizacji Gminy Krzeszowice na lata 2015 – 2022, przygotowanego przez samorząd gminny. Dzięki dofinansowaniu w ramach RPO Województwa Małopolskiego zrealizowane zostaną następujące inwestycje:
- rozbudowa Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach, wartość projektu 10 864 834,06 zł  koszt kwalifikowalny 8 148 625,41 zł;
- budowa biblioteki głównej Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach, wartość projektu 4 265 668,92 zł, koszt kwalifikowalny 3 153 126,67 zł.
- Jest to nagroda za ciężką pracę i odważne decyzje. Składam podziękowania za profesjonalne przygotowanie wniosków pracownikom Referatu Planowania Strategicznego i Promocji. – skomentował krótko Burmistrz Gminy Krzeszowice, który był inicjatorem tych zadań.