Alfa, Leonii, Tytusa
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Kolorowa Niedziela dla Rodziny

17 Lipiec 2019

14-go lipca br. na naszym krzeszowickim Rynku odbyła się wyjątkowa impreza poświęcona w całości dla dzieci i ich rodziców.

Była to druga krzeszowicka Niedziela dla Rodziny. Pogoda w tym roku od samego rana płatała nam figle – a to słońce, a to deszcz… Pomimo tych nieoczekiwanych zawirowań mieszkańcy naszej gminy pokazali, że potrafią się świetnie bawić niezależnie od okoliczności – parasole i kalosze poszły w ruch i żaden deszcz nie był nam straszny.  Zadowolone miny i uśmiechy były tego najlepszym dowodem, a pozytywną energią ostatecznie udało nam się przywołać słońce. Tej niedzieli działo się wyjątkowo dużo – były pokazy ogromnych baniek mydlanych, szczudlarz prosto z cyrku, tańczyliśmy „belgijkę” i makarenę. Były gry rodzinne, zabawy zręcznościowe, zabawy z chustą klanza, zabawy taneczne, wyścigi i wiele, wiele innych. Każdy, kto był, widział, a kto nie był, niech uwierzy, że skutecznie przepędziliśmy nudę. Tradycyjnie już dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji, jak malowanie buzi i tatuaże, a przy stanowiskach „warsztowych” stworzyć własnego niepowtarzalnego „gniotka”, zwierzątko z balona, a także samodzielnie wykonać ciekawe rzeczy z materiałów recyklingowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Foto budka - każdy mógł uwiecznić w kadrze swój uśmiech. Największą i najbardziej oczekiwaną atrakcją niedzieli był jednak pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, mini festiwal kolorów w naszej gminie. Kolorowe i uśmiechnięte buzie i wyjątkowo tęczowa płyta Rynku były dla nas najlepszym świadectwem, że tegoroczna Niedziela dla Rodziny była radosna, roztańczona i, pomimo kapryśnej aury, wyjątkowo udana. Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych gminnych wydarzeniach!

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach Aneta Solarz