Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Koncepcja przebudowy ulicy Poprzecznej w Krzeszowicach

26 Luty 2021

W ramach pierwszego etapu prac projektowych powstała koncepcja

dla zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem decyzji ZRID dla inwestycji obejmującej przebudowę drogi gminnej publicznej (ul. Poprzeczna) oraz budowę jej nowego odcinka do drogi krajowej nr 79 w miejscowości Krzeszowice”.

Odcinek objęty inwestycją ma długość ok. 1 600 m. Projektowana przebudowa ul. Poprzecznej ma na celu poprawienie bezpieczeństwa  ruchu rowerowego, pieszego i kołowego.
Opierając się na założeniach projektowych, a także biorąc pod uwagę istniejące i przewidziane w MPZP zagospodarowanie, projekt przewiduje:
• wykonanie jezdni o szerokości 7,0 m
• budowę jednostronnego chodnika oraz ścieżki rowerowej, oddzielonych od jezdni krawężnikiem oraz pasem zieleni o szerokości 1,0 m
• budowę jednostronnego pobocza
• pełną wymianę konstrukcji nawierzchni z przystosowaniem do obciążenia ruchem KR 4
• korektę rozwiązań wysokościowych
• przebudowę istniejących zjazdów
• budowę oświetlenia drogi
• budowę odwodnienia drogi
• rozbiórkę kolidujących z inwestycją obiektów.

Rysunki z planem sytuacyjnym planowanej drogi znajdują się w lokalizacji http://e-krzeszowice.home.pl/dokumenty/Koncepcja_ulica Poprzeczna

Wykonawcą dokumentacji projektowej jest firma Rafał Matusik BPD z siedzibą w Krakowie. Wartość prac projektowych została wyceniona na kwotę 382 714,00 zł brutto.