przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
przejdź do stopki

Konkurs Nasz Zabytek

29 Sierpień 2022
kategoria:
Aktualności

„Nasz Zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie.

Weź w nim udział i pokaż zabytek w Twojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Opowiedz, w jaki sposób mógłby zostać wykorzystany w przyszłości, jak może służyć Tobie i Twojej społeczności. Możesz wykreować jego nową funkcję społeczną. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację!

Konkurs „Nasz Zabytek” jest podzielony na dwie części:
I Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie;
II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku.  

Dzięki Twojemu zaangażowaniu zwycięski zabytek  może zostać odremontowany i  zaadaptowany zgodnie z Twoim pomysłem.  Dzięki temu Ty, Twoi bliscy, przyjaciele i sąsiedzi zyskacie nowe, atrakcyjne miejsce wspólnych spotkań i inicjatyw. Zaangażuj się, weź sprawy w swoje ręce i zostań lokalnym bohaterem. Zachęć innych do udziału w konkursie. Stwórzcie wspólnie miejsce, które będzie wartością dla każdego mieszkańca.
Zwycięski projekt uzyska od Fundacji dofinansowanie (do 1 000 000 zł). Właściciel zabytku przeznaczy je na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranej przez Ciebie  funkcji społecznej.
W konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne.
Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą zgłaszać propozycje zabytków do 5 września 2022 r. (I Konkurs).

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Fundacji. Osoby, które nie korzystają z internetu, będą mogły zgłosić zabytek przez telefon.

Więcej informacji o konkursie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/