przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036
przejdź do stopki

Konkurs Zachowaj Trzeźwy Umysł

21 Listopad 2023
kategoria:
Aktualności

We wrześniu 2023 roku uczniowie z naszej gminy ze szkół podstawowych zdobyli trzynaście nagród w ogólnopolskim konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: Rosnę zdrowo – konkurs plastyczno-literacki, Mój pomysł na zdrowie – konkurs na projekt plakatu profilaktycznego. Dodatkowo uczniowie i szkoły zostali uhonorowani dyplomami. Nagrody dotarły do szkół w listopadzie.
Nagrody zdobyli uczniowie z następujących szkół:
SP Miękinia – 4 nagrody
SP Krzeszowice nr 2 – 2 nagrody
SP Tenczynek – 2 nagrody
SP Nawojowa Góra – 2 nagrody
SP Filipowice – 1 nagroda
SP Ostrężnica -1 nagroda
SP Zalas – 1 nagroda
W tym roku do konkursu przystąpiło dziewięć szkół podstawowych, łącznie na konkurs wysłano 141 prac plastycznych i 1 pracę pisemną.

Zachowaj Trzeźwy Umysł (ZTU) to nazwa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim szkołom, opiekunom prac konkursowych i uczniom startującym w konkursie. Szczególnie serdeczne gratulacje składamy dla zwycięskich uczniów i szkół.


Tekst: UM WOG