przejdź do treści
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii
UWAGA - NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO UM: 55 86120003 0010 0000 0042 0036 Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10/st. 3
przejdź do stopki

Konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

12 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

Przed Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 bardzo ważny krok, w którym pomogą młodzi fani sportu.

W Krakowie ogłoszony został konkurs na maskotkę Igrzysk. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. udział w otwarciu i zamknięciu wydarzenia, bilety VIP oraz oficjalne gadżety wydarzenia.  
 
Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie projektu/rysunku maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 przez uczestnika w wieku 5-15 lat.
Projekt lub rysunek maskotki powinien być związany z ideą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 czy olimpizmu, ale także posiadać elementy kojarzące się z miastem
i regionem Gospodarzem.
Konkurs potrwa do 30 września 2022 r. do godz. 12:00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z.o.o lub na maila wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.
Nagrody
Zwycięzca otrzyma nagrodę, na którą składają się:
• wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką,
• bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby),
• pakiet oficjalnych gadżetów IE2023,  
• spersonalizowana maskotka, która zainspirowana zostanie projektem.

Organizatorzy przewidują także upominki związane z Igrzyskami Europejskimi 2023 dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace.
Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Organizatora – www.ie2023.pl.