Marka, Wiktoryny, Zenona
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Konsultacje projektów uchwał

19 Listopad 2015
  1. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2015 rok.
  2. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Krzeszowicach  nr XII/119/2015 z dnia 29 października 2015r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości;
  3. Projekt uchwały w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych;
  4. Projekt uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, dla przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej lub podejmujących po raz pierwszy prowadzenie działalności gospodarczej na terenie gminy Krzeszowice;
  5. Projekt uchwały w  sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, dla przedsiębiorców, którzy zrealizowali nową inwestycję, przeznaczoną na prowadzenie działalności gospodarczej i utworzyli nowe miejsca pracy;
  6. Projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
  7. Projekt uchwały w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właściciela nieruchomości.
  8. Projekt uchwały w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Krzeszowice oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
  9. Projekt uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i innych for wychowania przedszkolnego prowadzonych przez podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego i ministrowie na terenie Gminy Krzeszowice oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystana dotacji.
  10. Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia i określenia stawek opłaty targowej na targowisku gminnym w Krzeszowicach.
  11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XII/129/2015 Rady Miejskiej w Krzeszowicach z dnia 29 października 2015 r. w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykonania

Tryb konsultacji:

1. Z wnioskiem o konsultację projektu aktu prawa miejscowego może wystąpić organizacja lub podmiot, działające na terenie gminy Krzeszowice, których działalność statutowa obejmuje dziedzinę dotyczącą przygotowywanego aktu prawa miejscowego.
  2. Wniosek (do pobrania poniżej) składa się w formie pisemnej osobiście przez wnioskodawcę w Biurze Rady Miejskiej, ze wskazaniem, który projekt aktu prawa miejscowego ma być konsultowany. Wniosek składa się nie później niż trzy  dni przed terminem sesji.
  3. Organizacja lub podmiot są zobowiązane wraz z wniesieniem wniosku okazać treść statutu, z którego wynika, iż działalność statutowa organizacji obejmuje dziedzinę dotyczącą projektu aktu prawa miejscowego.
  4. Tryb konsultacji polega na:
    • przekazaniu wnioskodawcy tekstu projektu  w formie papierowej lub w wersji elektronicznej, jak również
    • możliwości zgłoszenia uwag i propozycji dotyczących projektu aktu prawa miejscowego przez wnioskodawcę tylko i wyłącznie w formie kompletnego wypełnienia formularza (do pobrania poniżej).  Formularz należy złożyć w formie papierowej bezpośrednio w siedzibie Biura Rady Miejskiej nie później niż 1 dzień przed wyznaczonym terminem sesji. Formularz musi być podpisany przez osoby reprezentujące organizację.
  5. Jeżeli wnioskodawca złoży formularz w wymaganym terminie, podpisany i kompletnie wypełniony, wówczas na sesji Rady Miejskiej zostaną rozpatrzone uwagi organizacji lub podmiotu dotyczące danego projektu aktu prawa miejscowego.
  6. Niespełnienie łącznie wszystkich warunków, o których mowa w pkt.  5 skutkuje brakiem rozpatrzenia uwag na sesji Rady Miejskiej.
  7. Uwagi zgłaszane w trybie opisanym powyżej nie są wiążące dla Rady Miejskiej.

Na podstawie Uchwały nr LI/430/2010 Rady Miejskiej w Krzeszowicach z dnia 24 czerwca 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego, organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.min sesji Rady Miejskiej: 26 listopada 2015 r.  godz. 10.00 Sala Herbowa Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Porządek obrad.

Kategoria: Powiązane pliki [2]