Anieli, Kasrota, Soni
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Książka o historii sportu w Tenczynku

19 Listopad 2021

19 listopada Jerzy Wnęk, prezes Zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Tęcza”,

przekazał burmistrzowi  Wacławowi Gregorczykowi pierwszy egzemplarz książki pt. Działalność sportowa w Tenczynku w latach 1922-2021. Publikacja ta jest pierwszym elementem planowanych na rok przyszły obchodów jubileuszu 100-lecia udokumentowanej działalności sportowej w Tenczynku.
- Na kartach tej książki znajdziecie Państwo wiele dotychczas niepublikowanych informacji historycznych z dziejów tenczyńskiego sportu, sportowych wyników czy opisów wydarzeń. Książka wzbogacona jest  o mało znane fotografie, począwszy od okresu przedwojennego, aż po czas współczesny – mówi we wstępie Jerzy Wnęk.
Książka powstała dzięki wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice oraz przyjaciół i sponsorów klubu, a patronat objął burmistrz Wacław Gregorczyk. Autorzy: Kazimierz Tomczyk, Jerzy Wnęk i Grzegorz Żbik, korzystali z wielu źródeł, m.in. z dokumentów klubowych, kronik rodzinnych mieszkańców Tenczynka oraz wspomnień i relacji ustnych. Ciekawostką są archiwalne, najczęściej niepublikowane, materiały, na przykład zdjęcia piłkarzy i działaczy Tęczy, pochodzące sprzed drugiej wojny światowej.

fot. RPW UMK