Celestyny, Iwony, Piotra

List burmistrza Wacława Gregorczyka do mieszkańców

07 Marzec 2022

Szanowni Mieszkańcy!

Dziękuję za okazywane wsparcie osobom z Ukrainy, które musiały uciekać przed rosyjskim agresorem. Przyjmowanie ludzi pod swój dach, liczne zbiórki potrzebnych dla nich rzeczy oraz okazywane wsparcie to przykład solidarności z narodem, który musi walczyć
o swoją niepodległość.

Urząd Miejski w Krzeszowicach również włączył się w te działania. Przeprowadziliśmy zbiórkę żywności, ubrań i środków chemicznych. W Nawojowej Górze, Sance i Czernej, w obiektach publicznych przebywa obecnie 19 osób. Uruchomiony został stały punkt pomocy przy Pl. Kulczyckiego 1 w Krzeszowicach. Odbyłem spotkania
z dyrektorami gminnych szkół i przedszkoli oraz Zarządem Gminnym OSP. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami Wojewody Małopolskiego i Starosty Krakowskiego. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie z Sołtysami i Przewodniczącymi Zarządów Osiedli oraz osobami z Ukrainy. Będziemy przygotowywać kolejne obiekty komunalne na przyjęcie uchodźców. Należy pamiętać, że to początek długofalowych i odpowiedzialnych działań związanych z pomocą i opieką dla naszych sąsiadów ze wschodu.
Dziękuję właścicielom kwater prywatnych za ich udostępnienie dla uchodźców. Jako burmistrz podjąłem działania, które sprawią, że z tego tytułu ich obciążenie opłatami na rzecz gminy będzie ograniczone do niezbędnego minimum. Jednocześnie zapewniam Mieszkańców, że pomimo dużego zaangażowania pracowników w pomoc dla Ukrainy, bieżąca praca Urzędu Miejskiego przebiega sprawnie, bez zakłóceń.

Wacław Gregorczyk
Burmistrz Gminy Krzeszowice