Longiny, Toli, Zygmunta

Małopolskie Remizy i Bezpieczna Małopolska

17 Sierpień 2016

Burmistrz Wacław Gregorczyk wraz z przedstawicielami OSP z naszej gminy odebrał z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka umowy na dofinansowanie z dwóch konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski – „Małopolskie Remizy 2016” oraz „Bezpieczna Małopolska 2016”.
Na przebudowę budynku straży w Ostrężnicy otrzymamy 37 828,00 zł, całkowity koszt zadania to 187 405,62 zł (149 577,62 zł to wkład własny gminy).
Jednostki z Czatkowic, Nowej Góry, Zalasu i Rudna na odzieżą ochronną do działań bojowych, radiotelefony z zestawem podhełmowym oraz zestawy ratownicze otrzymają kwotę 23 017,00 zł, drugie tyle wyłoży gmina.

W uroczystości w dniu 5 sierpnia uczestniczyli: Mieczysław Odrzywołek – Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach, Stefan Ryś – Prezes OSP Czatkowice, Dawid Gleń – Prezes OSP Nowa Góra, Kazimierz Brzeziński – Prezes OSP Ostrężnica, Tomasz Stachańczyk – Naczelnik OSP Rudno i Marek Godyń – Prezes OSP Zalas.