Marii, Marzeny, Ryszarda

Mamy dofinansowanie na zespół rekreacyjno-sportowy w Dubiu

22 Czerwiec 2017

Po klasztorze w Czernej oraz zamku Tenczyn w Rudnie kolejny obszar ma szansę stać się atrakcyjnym turystycznie zakątkiem gminy Krzeszowice.

Do rezerwatu Doliny Racławki w przyszłym roku dołączy Dolina Pstrąga w Dubiu. Projekt pod nazwą "Zagospodarowanie przestrzenne zespołu rekreacyjno-sportowego w miejscowości Dubie, w Gminie Krzeszowice” został wysoko oceniony przez ekspertów i uzyskał dofinansowanie unijne w ramach naboru Działania 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałania 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów.
- Bardzo się cieszę, że po 2 latach intensywnych prac przygotowawczych możemy zacząć realizować projekty zapowiadane w kampanii wyborczej. Zielona polana pod skałkami w Dubiu wraz z geoparkiem i zagospodarowane pod kątem turystycznym brzegi potoku Racławka będą miejscem licznie odwiedzanym przez całe rodziny. – mówi burmistrz  Wacław Gregorczyk.

Cały projekt będzie składał się z dwóch głównych części.

Geopark wraz ze ścieżkami edukacyjnymi,  urządzeniami integracyjno-zabawowymi, oraz miejscem na lekcje na wolnym powietrzu będzie dedykowany dzieciom i młodzieży. Dla rodzin przewidziano zieloną polanę rekreacyjną wraz z naturalnymi skałkami do wspinaczki i małą sztuczną ścianką wspinaczkową dla najmłodszych. Dla turystów zostanie przygotowany punkt odpoczynkowy. Całość uzupełniona będzie ścieżkami pieszo-rowerowymi, brzegi potoku zostaną połączone 3 odnowionymi kładkami. Zostanie poprawiony wjazd na teren doliny oraz uporządkowane parkowanie w tym obszarze. Planuje się, że realizacja projektu zostanie zakończona w pierwszej połowie 2018 roku.
Wartość projektu: 1 268 924,01 zł kwota dofinansowania: 674 985,58 zł.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów - SPR z Regionalnego Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Referat Planowania Strategicznego i Promocji