Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Medale Za zasługi dla obronności kraju

30 Kwiecień 2019

Minister Obrony Narodowej wyróżnił 9 rodzin z gminy Krzeszowice medalami „Za zasługi dla obronności kraju”.

Medale otrzymali rodzice, których przynajmniej troje dzieci pełniło wzorowo czynną służbę wojskową. Odznaczenia wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Krakowie ppłk Andrzej  Szymański przy asyście kierownika Sekcji Administrowania Rezerwami Jana Klainy.

Srebrnymi medalami zostali uhonorowani:
1.Państwo Krystyna i Jan Pałkowie z Rudna
2.Państwo Danuta i Roman Godyniowie z Miękini
3.Państwo Stanisława i Franciszek Bolkowie z Woli Filipowskiej
4.Pani Janina Gregorczyk z Tenczynka
5.Pani Zofia Kawala z Nowej Góry
6.Pani Maria Ćwikła z Nowej Góry
Komendant podziękował wyróżnionym za wychowawczy wysiłek i trud, który musieli włożyć w wychowanie synów na wzorowych obywateli i żołnierzy.
Kwiaty oraz życzenia zdrowia, pomyślności i rodzinnego szczęścia przekazał rodzinom burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, a przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach Adam Godyń wręczył pamiątkowe książki.
W uroczystości udział wzięli: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marzena Zakrzewska Szpak, pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz członkowie rodzin odznaczonych.