do góry
Odkryj Krzeszowice
Dzisiaj imieniny:
Aliny, Anety, Benona
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał, burze z gradem
Strona główna Aktualności

Mistrzostwa Małopolski w biegu na orientację w Nawojowej Górze

08 Kwiecień 2019
kategoria:
Aktualności
 

W dniach 23 i 24 marca Sekcja Orientacji Sportowej LKS Górzanka

przy współpracy Małopolskiego Związku Orientacji Sportowej była organizatorem Mistrzostw Małopolski w biegu na orientację.
Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym powiatu krakowskiego i urzędu marszałkowskiego. Zwycięzcy  zostali nagrodzeni medalami, dyplomami  i  upominkami.
W zawodach  wzięli udział przedstawiciele dziesięciu klubów z województwa małopolskiego, śląskiego i łódzkiego, w tym zawodnicy z dwóch klubów najwyżej sklasyfikowanych w Polsce  czyli WKS Wawel Kraków i UKS Orientuś Łódź.  
W sobotę 23.03 o godzinie 19.00 blisko 50 zawodników uczestniczyło w biegu nocnym.  W dniu następnym  ponad 180 zawodników rywalizowało na trasach w kilkunastu kategoriach wiekowych.
W zawodach nocnych na najwyższym podium  stanęli  również  zawodnicy LKS Górzanka:  Maja Skorupa  K-16  i Mirosław Dzik M-45.
W biegu dziennym, przy silnej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli cztery brązowe medale: Maja Skorupa K-16,  Małgorzata Marek-Pudełek  K-45, Paweł Pudełek  M-45 oraz Roman Blimke  M-60. Po raz pierwszy w zawodach uczestniczyła liczna grupa naszych  zawodników w najmłodszej kategorii wiekowej dziesięciolatków: Ola Kulig, Zosia Dzik, Marika Masłowska, Borys Masłowski, Paweł  Ślusarczyk, Igor Styrylski, Kacper Styrylski, Piotr Wyznakiewicz i Tomasz Mirek.

 


Po organizowanym w zimie cyklu trzech Biegów Górskich Nawoja, Mistrzostwa Małopolski  w nocnym i dziennym biegu na orientację, LKS Górzanka będzie jeszcze organizatorem II Rundy Klubowych Mistrzostw Polski w rowerowej jeździe na orientację w połowie września 2019 roku.
Więcej informacji na stronie: gorzankaol.blogspot.com.

Informację przygotował: Jacek Kret