Jarosława, Marka, Wiki
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Nabór do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

08 Marzec 2022

W dniu 3 marca 2022r. na Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach, podczas którego miała miejsce prelekcja poświęcona wojskom obrony terytorialnej. Udział w nim wzięli:  Pułkownik Piotr Waręcki - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Krakowie, kapitan Robert Białowolski – oficer Wydziału Rekrutacji, porucznik Adam Trębacz – rekruter, kapral Katarzyna Pochaba – żołnierz OT.   Żołnierze wojsk obrony terytorialnej wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości jak mówił Wojskowy Komendant Uzupełnień w Krakowie. Zwani są Terytorialsami i dlatego posługują się mottem „zawsze gotowi, zawsze blisko”. Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Podczas spotkania wręczono dla Vice Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki okolicznościowy medal. Więcej informacji na temat naboru można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Krakowie,   ul. Rydla 19.

Dalszy przebieg spotkania poświęcony był zagadnieniom związanym z sytuacją na Ukrainie  a także  w związku z wejściem w życie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. Burmistrz Gminy Wacław Gregorczyk podziękował za okazane wsparcie osobom z Ukrainy oraz liczne zbiórki. Zaznaczył, że jest to początek odpowiedzialnych zadań związanych z pomocą dla naszych sąsiadów.