Agnieszki, Amalii, Czecha

Nabór wniosków do programu "Powiat bez smogu"

25 Kwiecień 2022

Zarząd Powiatu Krakowskiego uprzejmie informuje, iż 4 maja 2022 r. rozpocznie się procedura naboru wniosków w ramach programu „Powiat bez smogu”.

"Powiat bez smogu" to program dotacji do kosztów netto zakupu i montażu:
• kotła gazowego,
• pieca elektrycznego,
• instalacji solarnej,
• pompy ciepła.

Wysokość dotacji wynosi 85% kosztów netto zakupu i montażu urządzenia, lecz nie więcej niż 4 000 zł.

Preferowane będą inwestycje powiązane z demontażem kotła na paliwo stałe.

Wnioski należy składać tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP, przy wykorzystaniu skrzynki podawczej Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Załączniki niezbędne do złożenia wniosku:
1) odpis księgi wieczystej nieruchomości, lub wydruk z Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych, nie starsze niż 3 miesiące,
2) gdy Wnioskodawca dysponuje innym tytułem prawnym niż własność (współwłasność) lub użytkowanie wieczyste – oprócz dokumentów wskazanych w pkt 1: dokument potwierdzający posiadany tytuł prawny;
3) w przypadku, gdy nieruchomość, na której realizowana będzie inwestycja znajduje się we współwłasności: oświadczenie pozostałych współwłaścicieli o zgodzie na realizację inwestycji;
4) w przypadku, gdy nieruchomość, na której realizowana będzie inwestycja jest własnością innych osób niż Wnioskodawca: oświadczenie właścicieli o zgodzie na realizację inwestycji;
5) oświadczenie o zobowiązaniu się Wnioskodawcy do korzystania z urządzenia objętego dofinansowaniem przez okres co najmniej 3 lat od dnia zgłoszenia zakończenia inwestycji objętej dofinansowaniem.

Faktury lub rachunki na zakup i montaż urządzenia nie mogą być wystawione z datą wcześniejszą niż data zawarcia umowy dotacji.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej www.powiat.krakow.pl