Marii, Marzeny, Ryszarda
Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Nagroda na 8. Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

11 Październik 2016

Reprezentacja Gminy Krzeszowice, stworzona przez Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Krzeszowice, zajęła III miejsce

w 8. Małopolskim Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Przegląd odbył się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 8 – 9 października 2016 r.

Nasze panie zdobyły następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

- III miejsce w konkursie tradycyjnych scenek obyczajowych za program pt. „Bo by mu wsysko mysy zjadły”
- wyróżnienie w konkursie tradycyjnych potraw regionalnych za „Polywke na serwatce”
- III miejsce w konkursie rękodzieła artystycznego za wykonanie tradycyjnej chusty z frędzlami
- II miejsce w konkursie pieśni ludowych.
W przeglądzie brało udział 12 grup wytypowanych z 7 powiatów województwa małopolskiego (bocheńskiego, krakowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i oświęcimskiego).
Stowarzyszenie, któremu przewodniczy Mieczysława Kozak, przygotowało także stoisko regionalno-promocyjne.
Artystkom kibicowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy oraz zastępca burmistrza Witold Kulczycki, wyjazd do Jabłonki zorganizowały: Monika Dudek z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach i Janina Walkowicz z Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.